JAK ZREALIZOWAĆ NOWOROCZNE POSTANOWIENIA?

Nowy rok. Tak niedawno składaliśmy sobie życzenia i wymienialiśmy uściski. Gdzieś
w międzyczasie pojawiały się marzenia i postanowienia noworoczne – może wśród nich były plany typu: „Zacznę pracować nad swoim charakterem”,”Poznam siebie”,”Zacznę odbudowywać to co zostało zniszczone w moim małżeństwie”,”Wybaczę swoim krzywdzicielom”,”Zwiększę swój udział w obowiązkach domowych”,„Poszukam terapeuty dla siebie”, „Podejmę terapię grupową”….. itp. Są to duże cele. Warto podzielić je jak tort na małe kawałki i systematycznie częstować się nimi:)

22520-_andrzej_tylkowski_ilustracje

W dotrzymaniu postanowień może nam pomóc wsparcie osób życzliwych i otaczanie się ludźmi, którzy zrozumieją i nasze marzenia, i nasze obawy. Miejscami, których celem jest inspirowanie i wspieranie Cię w pracy nad sobą są grupy samopomocowe (AA,Al-Anon, AH) oraz różnego rodzaju wykłady i warsztaty prowadzone równolegle do realizowanej terapii (grupowej bądź indywidualnej).Gdzie możesz je znaleźć?

https://aa-pik-wielkabrytania.org.pl/

https://www.al-anon.org.pl/

https://www.anonimowihazardzisci.org/mitingi.html

https://www.slaauk.org/meeting-list/london-meetings/

https://www.anonimowinarkomani.org/

Między innymi tutaj www.going-home.co.uk znajdziesz dodatkową ofertę.

Jestem głęboko przekonana,że korzystanie z mitingów obok uczestniczenia w sesjach terapeutycznych ma głęboki sens tak jak i podjęcie terapii na określonym etapie uczestniczenia w grupach samopomocowych.W nowym roku postawmy więc sobie pytanie: „Czy praca nad sobą musi przebiegać dwutorowo?Czy mintingi wykluczają terapię i vice versa?”

Pozdrawiam-A.S.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii PRACA NAD SOBĄ i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *